COVID-19

Të infektuar

4512

Të shëruar

2156

Të vdekur

97

Shërohet nga koronavirusi menaxheri i BabaStars

news image

Dekorim Sahiti, menaxheri i labelit ‘BabaStars’ dhe njëherit anëtar i Shoqatës së Gastronomëve, afro dy javë më parë ishte konfirmuar pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Por, para pak minutave, përmes një postimi në Facebook, Dekori ka njoftuar se është shëruar nga ky virus.

{Sapo e mora lajmin nga Instituti Kombëtar për Shëndetësi Publike që i kam përfunduar ditët e vetë-izolimit të përcaktuara nga OBSH dhe IKSHP dhe se nga sot jam Negativ ndaj Covid-19{, ka shkruar ndër të tjera ai.

Postimi i plotë:

Shoqëri e dashur..

Nga sot jam COVID Free😀😀

Sapo e mora lajmin nga Instituti Kombëtar për Shëndetësi Publike që i kam përfunduar ditët e vetë-izolimit të përcaktuara nga OBSH dhe IKSHP dhe se nga sot jam Negativ ndaj Covid-19.

Së pari dua ta falënderoj tej mase gruan time Adean e cila përkundër që rezultoi negativ në test më qëndroi afër deri në shërim. Një falënderim të madh për familjet tona, vëllezërit e mi që gjithmonë i kam afër dhe ma lehtësojnë çdo vështirësi të jetës.

Faleminderit bashkëpunëtorëve të mi që nuk e ndalen asnjëherë punën dhe kujdesin ndaj meje.

Faleminderit të gjithë shokëve dhe shoqeve të cilët u kujdesën për shëndetin tim dhe gjendjen time emocionale.

Jeta është sprovë dhe duhet ballafaqohemi me të, shpresoj që sa më shpejtë të kalojë kjo gjendje për të gjithë dhe të kthehemi në normalitet.

Nga sot mos u frigoni me më fol./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: