image MSH publikon raportin, 285 raste të reja me koronavirus

Shëndetësi

MSH publikon raportin, 285 raste të reja me koronavirus

news image

Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 285 raste të reja pozitive me COVID-19, nga 859 testime gjithsej.

Ndërkohë, janë shëruar 203 persona dhe është nuk është regjistruar asnjë humbje jete nga virusi, shkruan Gazeta Sinjali.

Aktualisht në Kosovë janë 2169 raste aktive me COVID-19, ndërsa asnjë person nuk është vaksinuar në 24 orët e fundit.

May be an image of text that says "SHENDETESIS Y COVID-19 Doza Prva doza/ First dose 903.606 10.07.2022 Doza 2 Druga doza/ Second dose 823.872 Testime Testirani Doza Treća doza/ Third dose 103.470 4orët fundit oslednja2 Numri dozave tẽ administr COVID-19 Raste pozitive Potvrđeni slučgievi/ 859 1.831.139 pozitivitetit pozitivnih htestova/ 285 % 33.17% sheruar Izlečeni/ Recovered 203 Vdekje Umrli Deaths Të vaksinuar brenda orève Vakcinisaniu poslednja Vaccinated hours Raste aktive Active cases 2.169 X"

/GazetaSinjali/