image Shenjat që tregojnë se po pini kafe më shumë se që duhet - Sinjali

Këshilla/ Shenjat që tregojnë se po pini kafe më shumë se që duhet

news image

Mesatarisht, një person pi 3.1 gota kafe në ditë dhe kjo thjesht dëshmon se bota moderne nuk mund të jetojë pa këtë pije, madje është bërë edhe kulturë. Por, përveç efekteve pozitive, ka disa anë negative për të cilat duhet të informohen të gjithë përdoruesit e kafesë.

Më poshtë mund të njiheni me katër shenjat që tregojnë se po e teproni me konsumimin e kafesë.

Keni problem me stomakun,

Vuani nga ankthi,

Pagjumësia,

Keni rrahje të shpejta të zemrës dhe lodheni menjëherë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: