image Shaqiri dhe Ronaldo, dy lojtarët e vetëm që shënojnë në 5 turnetë e fundit ndërkombëtarë

Futboll

Shaqiri dhe Ronaldo, dy lojtarët e vetëm që shënojnë në 5 turnetë e fundit ndërkombëtarë

news image

Xherdan Shaqiri zhbllokoi sfidën në mes të Zvicrës dhe Serbisë.

Shaqiri realizoi një gol tejet të bukur me të majtën e tij në minutën e 20-të.

Me këtë gol, Shaqiri i është bashkuar Cristiano Ronaldos, si dy lojtarët e vetëm që kanë realizuar gol në secilin nga pesë turnetë e fundit madhor ndërkombëtarë.

/GazetaSinjaliSport/