image Serbi i dehur bën për spital nënën dhe motrën - Sinjali

Serbi i dehur bën për spital nënën dhe motrën

news image

Dje në Ranillug një burrë ka rrahur nënën dhe motrën  e tij, i njëjti ka qenën nën ndikim të alkoolit.

Viktimat kanë kërkuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Ranillug 08.01.2020, 10:55. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Serb pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit i kishte sulmuar viktimat femra K/ Serbe (nënën dhe motrën  e tij). Viktimat nuk kanë kërkuar tretman mjekësor. I dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në njoftimin 24-orësh të Policisë së Kosovës. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin