image Schmid: Kurti luftoi korrupsionin gjatë mandatit të tij

Politikë

Schmid: Kurti luftoi korrupsionin gjatë mandatit të tij

news image

Deputeti gjerman socialdemokrat i Bundestagut, Nils Schmid, ka pritur në takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Schmit ka thënë se Kurti vazhdon të ketë mbështetjen e tyre të plotë.

“Shkëmbim i rëndësishëm me Albin Kurtin. Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Vetëvendosjes socialdemokrate u angazhuan bindshëm për një proces reformues progresiv në afat të shkurtër dhe luftuan kundër korrupsionit. Ai vazhdon të ketë mbështetjen tonë të plotë”, ka shkruar Schmit në statusin e tij në Facebook./Gazeta Sinjali

https://www.facebook.com/Nils.Schmid.SPD/posts/10158554457689105