image Salah: Mbrojtja dhe mesfusha po na bëjnë jetën shumë më të lehtë - Sinjali

Salah: Mbrojtja dhe mesfusha po na bëjnë jetën shumë më të lehtë

news image

Sulmuesi i Liverpool-it, Mohamed Salah ka lavdëruar mesfushën dhe mbrojtjen e skuadrës së tij, sepse ato e bëjnë më të lehtë për sulmuesit të shënojnë gola, pas fitores së tyre 4-0 në Premier League ndaj Manchester United të martën, transmeton Sinjali Sport.

Diaz, Mane e Salah dy herë ishin protagonistët e kësaj ndeshje.

Salah, i cili tani ka shënuar 22 gola në Premier League nga 30 paraqitje këtë sezon, beson se ata janë në gjendje të shënojnë kaq shumë gola sepse prapavija dhe mesfusha e Liverpool-it përpiqen t’i marrin ata në situata një-në-një, ndërkohë që janë të vendosur në mbrojtje.

“Mesfusha dhe [mbrojtja] na e bëjnë jetën më të lehtë, ata gjithmonë përpiqen të na japin topin në një situatë një kundër një. Kështu që ata na e bëjnë jetën shumë më të lehtë. Ne kishim një portë të pastër këtu, portën e pastër atje, kështu që ata na e bëjnë jetën më të lehtë për të shënuar”, tha Salah për faqen zyrtare të klubit.

“Ne duam të shënojmë një gol; pasi kemi marrë të parën duam të marrim të dytën; sapo marrim të dytën shkojmë për një të tretën. Mendoj se është një paraqitje e mirë nga ne këtu dhe jashtë (ku ata fituan 5-0). Shpresojmë që ne të vazhdojmë kështu”, ka deklaruar egjiptiani.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: