COVID-19

Të infektuar

10247

Të shëruar

5944

Të vdekur

327

Teknologji/ Sa Iphone 11 shiti kompania Apple brenda ditës?

news image

IPhone 11 është tashmë i disponueshëm në shumë tregje.

Sipas një raport që citon burimet e brendshme, Apple mund të ketë shitur rreth 130,000 iPhone, pasi ky është numri i pajisjeve që janë aktivizuar.

Të brendshmit e industrisë thanë se konsumatorët lokal ishin dukshëm të shtyer nga përgjigjet pozitive nga SH.B.A. dhe Japonia, ku iPhone 11s u lansua një muaj më herët se Koreja e Jugut, shkruan The Korea Herald.

Ndërsa kjo është padyshim një rritje e mirë – me 30 përqind përkundër performancës së ditës së parë të linjës së vitit 2018, nuk është shumë krahas Samsung Galaxy Note10, që shiti rreth 220,000 njësi në ditën e parë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: