image Rrugët në Shqipëri bëhen të pakalueshme nga reshjet

Rajon

Rrëshqitje/ Rrugët në Shqipëri bëhen të pakalueshme nga reshjet

news image

Reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar rrëshqitje gurësh në akset rrugore Balldre – Torovicë dhe Rrëshen Bukmirë.

Në aksin Rrëshen – Bukmirë ka rrëshqitje gurësh në dy pika duke e bërë të pakalueshme këtë aks rrugor për automjete.

Ndonëse rruga është ndërtuar në dy vitet e fundit kjo është një situatë që përsëritet”- raporton RTV Ora.

Në këtë segment lëvizja është e frikshme pasi gurët e mëdhenj që rrëshqasin nga mali mund të rrezikojnë dhe jetët e njerëzve që kalojnë me makinë në atë aks.  Dy vite më parë në këtë aks humbën jetën tragjikisht 3 persona pikërisht nga rrëshqitja e gurëve.