image VIDEO/Reshjet e vazhdushme të shiut krijojnë kolonë kilometershe në hyrje të Fushë Kosovës

Kosovë

VIDEO/Reshjet e vazhdushme të shiut krijojnë kolonë kilometershe në hyrje të Fushë Kosovës

news image

Shiu që nuk është ndaluar nga pasditja, ka bllokuar rrugët e qyteteve në Kosovë.

Një sinjalizues ka dërguar pamje nga vendi i ngjarjes, ku rruga nga fshati Sllatinë në drejtim të Fushë Kosovës është e mbushur me ujë, gjë që ka shkatuar edhe kolona të gjata të veturave.

Kjo nuk është hera e parë që rrugët bllokohen pas reshjeve të shiut, gjë që shkakton edhe ngecje të komunikacionit dhe krijim të kolonave të automjeteve.

/GazetaSinjali/