image "Rregullat e dashurisë", Rita Ora dhe Taika Waititi zbulojnë sekretin e martesës së tyre

Bota e Yjeve

“Rregullat e dashurisë”, Rita Ora dhe Taika Waititi zbulojnë sekretin e martesës së tyre

news image

Të sapomartuarit Rita Ora dhe Taika Waititi kanë pozuar së bashku në cover-in e ri për revistën ‘Vogue’ të Australisë. Kopertina mban titullin “Rregullat e dashurisë: Rita Ora dhe Taika Waititi çifti i ri i fuqishëm” dhe ata flasin për raportin e tyre dhe martesën.

32-vjeçarja dukej e mrekullueshme me një fustan të gjatë me temina, kurse partneri i saj zgjodhi një palë xhinse dhe bluzë të bardhë. Çifti zbuloi në intervistë sekretin e martesës së tyre të suksesshme që është të lënë kohë për njëri-tjetrin.

foto galeri

“Ky është sekreti i martesës, marrëdhënieve, ka të bëjë me gjetjen e atij personi me të cilin dëshiron të shoqërohesh”, tha Taika.

Rita shtoi: “Ka të bëjë me sakrifikimin e gjërave të caktuara dhe për të gjetur kohë për njëri-tjetrin, veçanërisht kur ka dy njerëz të zënë në marrëdhënie… Nëse vërtet kujdeseni për dikë, do ta kuptoni”.

Taika gjithashtu pranoi se ndihej ‘i relaksuar dhe i qetë’ sa herë që ishte pranë Ritës.

Rita Ora, wearing a Dion Lee dress, Cartier earrings, necklace and ring, and Hermès shoes, and Taika Waititi, wearing an Amiri jacket and pants, Dolce & Gabbana singler, Cartier necklace, and Hermès shoes, photographed for Vogue Australia's June 2023 issue. Styled by Christine Centenera and Kaila Matthews, photographed by Robbie Fimmano, hair by Sophie Roberts, make-up by Lochie Stonehouse, manicure by Jade Pham & Celeste Gubb, set design by Sophie Fletcher, tailoring by Weave, talent director Rikki Keene, production by Charlotte Rose & Jade Carp Shot on location at The Hermitage, with special thanks to Justin Hemmes

“Kam bërë shumë gjëra me njerëz të tjerë me të cilët nuk kam qenë kurrë në një marrëdhënie, të cilat ndjehen shumë të ngurtë dhe energjia nuk ekziston.

Jemi më të qetë me njëri-tjetrin dhe mund të bëjmë shaka dhe më pas mund të bëhemi edhe seriozë kur duhet”.-tha regjisori.

Sakaq, Rita zbuloi se bashkëshorti i saj ishte ‘frymëzimi më i madh’ pas albumit të saj të ri “You & I”.

Rita wears a Dolce & Gabbana dress, briefs and shoes, and Tiffany & Co. ear cuffs and rings. Taika wears a Dolce & Gabbana singlet and pants, Cartier necklace, and Rolex watch
Taika wears a Factor’s shirt, Bottega Veneta pants, and Cartier necklace and bracelets. Rita wears a Valentino dress, and Cartier necklace
Taika wears an Our Legacy shirt, Bottega Veneta pants, Cartier necklace, and his own ring. Rita wears a Jil Sander dress
Rita wears a Ferragamo dress, Maison Close briefs, and Cartier earrings and necklace, Taika wears a Jil Sander sweater and pants

/GazetaSinjali/