image Abasadori britanik takohet me Rita Orën: Ishte kënaqësi

Sociale

Abasadori britanik takohet me Rita Orën: Ishte kënaqësi

news image

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, është ndjerë tejet i kënaqur me prezencën e tij, në takimin e yllit të njohur kosovar, Rita Ora, me kreun e Prishtinës, Përparim Ramën.

Me këtë rast, ai ka ndarë edhe disa fotografi nga momenti i diskutimeve, por edhe i pranim-dorëzimit të çelësit të kryeqytetit të Prishtinës, tek Rita Ora, nga i pari i komunës.

”Ishte kënaqësi t’i bashkohesha kryebashkiakut Rama në mirëseardhjen e znj Rita Ora dhe bashkëshortit të saj Taika Waititi për në Prishtinë dhe për të qenë me ta kur të merrnin çelësin e qytetit”.

/GazetaSinjali/