image Roma ndalet me barazim nga Genoa, në përfundimin dramatik
[wp-story id="814678"]

Futboll

Roma ndalet me barazim nga Genoa, në përfundimin dramatik

news image

Roma ka barazuar me Genoan në kuadër të xhiros së 24-të në Serie A, shkruan Sinjali Sport.

Giallorossi u ndal në shtëpi ndaj Genoas me rezultat 0-0, ashtu siç ia nisi takimi pa gola.

Nicolo Zaniolo shënoi gol në kohën shtesë në minutën e 91-të, por që u anulua për shkak të lojës me dorë dhe pas protestave, u ndëshkua me karton të kuq.

Me këtë barazim vendasit gjenden në vendin e gjashtë me 39 pikë, përderisa mysafirët mbesin me 14 pikë në pozitën e 19-të. /Gazeta Sinjali Sporti/