image Januzaj pa skuadër, mund të transferohet në Serie B - Sinjali

Januzaj pa skuadër, mund të transferohet në Serie B

news image

Skuadra e Serie B Genoa raportohet se është në listën e klubeve që agjenti i lirë Adnan Januzaj po mendon t’i bashkohet këtë verë.

Anësori 27-vjeçar belg aktualisht është pa klub pasi kontrata e tij skadoi me Real Sociedad muajin e kaluar, duke e shtyrë atë të gjejë një shtëpi të re. Januzaj kaloi pesë vite në Spanjë dhe tani është i prirur për një aventurë të re.

Siç theksohet nga Calciomercato.com, Genoa është e interesuar për nënshkrimin e Januzajt dhe 27-vjeçari është i hapur për lëvizje, edhe nëse klubi aktualisht është në Serinë B. Ai gjithashtu raportohet se ka krijuar një interes nga klubet e Premier League, por nuk ka oferta konkrete.

Përditësimet priten në javët në vijim, me ish-anësorin e Manchester United të prirur për të gjetur një klub të ri para fundit të këtij muaji.

Gjatë pesë viteve të tij me Real Sociedad, Januzaj bëri 168 paraqitje në të gjitha garat. Në atë kohë, ai shënoi 23 gola dhe dha 21 asistime, duke ndihmuar skuadrën të fitonte Kupën e Mbretit.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: