image Reshje shiu dhe bore, parashikimi i motit për sot

Kosovë

Reshje shiu dhe bore, parashikimi i motit për sot

news image

Gjatë ditës së sotme temperaturat do të pësojnë rënie në dy vlerat ekstreme.

Kjo situatë barike do të krijoj kushte për krijimin e vranësirave të dendura të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

Reshjet e borës më të fokusuara parashihen në viset e larta malore. Sa i përket temperaturave, ato do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Mund të jetë një imazh i harta

/GazetaSinjali/