image Reali triumfon ndaj Osasunas, Benzema humbet dy penallti

Reali triumfon ndaj Osasunas, Benzema humbet dy penallti

Real Madridi ka triumfuar ndaj Osasunas për t’u afruar edhe më shumë drejt titullit, shkruan Sinjali Sport.

Madrilenët kanë fituar me rezultat 3-1 si mysafir ndaj Osasunas, në atë që Benzema humbi dy penallti.

“Los Blancos” kaluan të parët në avantazh me anë të David Alabas në minutën e 12-të, vetëm për tu barazuar rezultati nga vendasit pas një minuti nga kroati Ante Budimir në minutën e 13-të.

Në pjesën e dytë, mes minutave 52′ dhe 59′, Real Madridi kishte mundësinë që të katërfishonte epërsinë nga pika e penalltisë, megjithatë në të dyja rastet francezi Karim Benzema dështoi të realizonte.

Sidoqoftë goli i ‘nokautit’ erdhi nga madrilenët, kur në minutën e fundit të shtesës realizoi Lucas Vasquez nga një asistim i Vinicius Jr për rezultatin final 3-1.

Me këtë fitore, Real Madridi tani arrin në kuotën e 78 pikëve, dhe i duhen edhe katër pikë për ta siguruar edhe matematikisht titullin e La Ligas.