image Reali i vendos klauzolë afër gjysmë milioni Rudigerit, kaq para do të përfitojë gjermani te madrilenët - Sinjali

Reali i vendos klauzolë afër gjysmë milioni Rudigerit, kaq para do të përfitojë gjermani te madrilenët

news image

Real Madrid ka futur një klauzolë lirimi prej 340 milionë funtesh në kontratën e Antonio Rudiger pasi mbrojtësi i Chelseat përfundoi lëvizjen e tij në Spanjë të martën.

Ylli gjerman ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me skuadrën e La Ligës me vlerë rreth 315,000 funte në javë.

Sportsmail zbuloi ekskluzivisht në dhjetor se Rudiger ishte në linjë për të fituar 400,000 në javë nëse do të largohej nga Chelsea.

Burime pranë marrëveshjes kanë treguar gjithashtu se klauzola e lirimit të Rudiger në Madrid do të jetë 400 milionë euro (342 milionë funte).

Një njoftim zyrtar nuk pritet deri në fund të majit apo fillim të qershorit.

Paketa e mahnitshme financiare vlen shumë më tepër se marrëveshja prej 230,000 në javë që Chelsea i ofronte atij të qëndronte në Stamford Bridge.

Megjithatë, Rudiger hodhi poshtë ofertat më të mëdha nga diku tjetër në Evropë për të nënshkruar me Realin, i cili ishte destinacioni i parë i mbrojtësit që nga hapja e bisedimeve në janar.

Manchester United, Barcelona, ​​Paris Saint-Germain dhe Juventus ishin të gjithë të interesuar për Rudiger.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: