image Real Madrid pastër fiton ndaj Sociedadit, iu ik përcjellësve me pikë - Sinjali

Real Madrid pastër fiton ndaj Sociedadit, iu ik përcjellësve me pikë

news image

Derbi i xhiros së 16-të në La Ligan spanjolle ishte ai në mes Real Sociedadit dhe Real Madridit, shkruan Sinjali Sport.

Sociedadi u mposhtë nga Los Blancos me rezultat të pastër 0-2.

Vincius Jr dhe Luka Jovic realizuan golat e fitores.

Mbretërit kryesojnë me 39 pikë këtë sezon në La Liga, përderisa baskët me 29 pikë janë në vendin e pestë, ku po zhvillojnë një edicion mjaftë të mirë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: