image Real Madrid niset drejt Kievit, ftohen për herë të parë këtë sezon Marcelo dhe Mendy - Sinjali

Real Madrid niset drejt Kievit, ftohen për herë të parë këtë sezon Marcelo dhe Mendy

news image

Real Madrid është nisur drejt Kievit, pasi nesër luan ndeshjen e radhës në Champions League, raporton Sinjali Sport.

Los Blancos janë mysafirë të Shakhat Donetskut në duelin e tretë në Ligën e Kampionëve.

Mbretërit gjenden të dytit në grupin D me tre pikë dhe kërkojnë t’i rikthehen fitoreve pas asaj disfate shokuese nga Sheriffi.

Shakhtari në anën tjetër me një pikë gjendet në pozitën e katërt.

Madrilenët dal nga dal po kompletohet, ku për këtë përballje për herë të parë në këtë edicion janë ftuar Marcelo dhe Ferland Mendy, derisa mungojnë: Eden Hazard, Luka Jovic dhe Dani Carvajal.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin