image Real Madrid ndalet në shtëpi me barazim nga Elche - Sinjali

Real Madrid ndalet në shtëpi me barazim nga Elche

news image

Real Madrid u ndal nga Elche në kuadër të xhiros së 22-të në La Liga, shkruan Sinjali Sport.

Mbretërit barazuan me shumë vështirësi 2-2 me Elchen, të cilit kishin avantazhin prej dy golave deri 10 minuta para fundit.

Boye dhe Milla i realizuan golat në minutën e 42′ dhe 76′.

Duke menduar se siguruan fitoren mysafirët ajo nuk ndodhi pasi vendasit nuk u dorëzuan.

Modric në minutën e 82′ dhe Militao 92′, i realizuan golat për barazim, duke mos lejuar humbjen.

Me këtë barazim mbretërit mbesin në krye me 50 pikë të grumbulluara, kurse Elche me 23 pikë gjendet në vendin e 15-të. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: