image Reagon Agim Veliu pas marrëveshjes për hekurudha dhe autostrada në Mynih - Sinjali

Postim/ Reagon Agim Veliu pas marrëveshjes për hekurudha dhe autostrada në Mynih

news image

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social në Facebook, ka shkruar se roli i SHBA-së është kyç në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Veliu ka folur pas marrëveshjes së arritur për hekurudhat e cila u nënshkrua në Mynih të Gjermanisë, nga Presidentit Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq, duke thënë se çdo marrëveshje e arritur ndikon në normalizimin e raporteve mes dy shteteve.

Ndërkaq, për letrën e dërguar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, dhe angazhimi i të Dërguarit Special të Trumpit, Richard Grenell, janë tepër të qarta./ Gazeta Sinjali/

Roli kyç i SHBA-së në dialogun e Kosovës dhe Serbisë është i domosdoshëm. Çdo marrëveshje e arritur, e cila çon në…

Gepostet von Agim Veliu am Freitag, 14. Februar 2020

Shpërndaje artikullin