image Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto vendbanime - Sinjali

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto vendbanime

news image

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 169 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali.

Rastet e reja vijnë nga 17 komuna të vendit.

“Rastet pozitive janë nga komuna e Prishtinës 71 raste, komuna e Pejës 20 raste, komuna e Gjilanit 16 raste, komuna e Podujevës 15 raste, komuna e Gjakovës 9 raste, komuna e Prizrenit 8 raste, komuna e Fushë Kosovës 6 raste, komuna e Obiliqit 6 raste, komuna e Ferizajt 4 raste, komuna e Klinës 4 raste, komuna e Deçanit 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Suharekës 2 raste dhe me nga një rast komuna e Istogut, Lipjanit, Shtimes dhe Shtërpcës”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin