image Raporti i MSh-së: 4 të vdekur dhe 643 raste të reja me koronavirus
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Raporti i MSh-së: 4 të vdekur dhe 643 raste të reja me koronavirus

news image

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit 24 orësh për gjendjen epidemiologjike në vend, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas këtij njoftimi brenda 24 orëve janë regjistruar 643 raste të reja pozitive me COVID-19.

MSh ka njoftuar se betejën me koronavirus e kanë humbur katër pacientë, ndërsa 2 mijë e 28 të tjerë janë shëruar.

Gjatë kësaj periudhe janë vaksinuar 1 mijë e 443 persona ndërsa janë 14 mijë e 639 raste aktive.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "COVID19 BASHKE IA DALIM! Tẽ vaksinuar brenda 24 oreve 1.433 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE Tẽ vaksinuar me njẽ doze 896.941 Doza tẽ administruara nẽ total PERDITÊSIMI FUNDIT 12 SHKURT, 2022 1.800.413 Tẽ vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 oreve 810.436 Doza tẽ treta/perforcuese 4.285 92.902 Raste pozitive Vdekje 643 Pozitivitetii rasteve Tẽ sheruar 15.90% 2.028 Raste aktive 14.639"

/GazetaSinjali/