image PSG kërkon 200 milionë euro nga Real Madridi për lirimin e Mbappes

Futboll

PSG kërkon 200 milionë euro nga Real Madridi për lirimin e Mbappes

news image

Sipas Le Parisien, Paris Saint-Germain (PSG) ka vendosur një çmim prej 200 milionë euro për Kylian Mbappe mes thashethemeve se Real Madrid po përgatitet të paraqesë një ofertë zyrtare.

Sulmuesi francez ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij dhe është përfshirë në listën e transferimeve nga PSG pasi nuk pranoi të nënshkruajë një zgjatje.

Për më tepër, 24-vjeçari është përjashtuar nga turneu parasezonal i klubit dhe thuhet se stërvitet veçmas me lojtarë të tjerë të listuar.

Pavarësisht se Real Madridi është pretendenti kryesor, ata ende nuk kanë paraqitur një ofertë zyrtare dhe Le Parisien raporton se përmbushja e çmimit të kërkuar të PSG-së mund të jetë e vështirë.

Kërkesa e klubit prej 200 milionë euro, së bashku me pagat dhe bonuset e Mbappe, mund ta bëjnë marrëveshjen shumë të shtrenjtë për Real Madridin që ta përballojë.

Gazeta franceze e lajmeve zbulon më tej se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez po kërkon të përfundojë negociatat brenda buxhetit prej 200 milionë euro.

/GazetaSinjaliSport/