image PSG ende shpreson në transferimin e Skriniar - Sinjali

PSG ende shpreson në transferimin e Skriniar

news image

Paris Saint-Germain është ende në bisedime me Interin në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje për Milan Skriniar, por ata nuk janë të gatshëm të ngritin ofertën e tyre të fundit, raporton Le Parisien.

Qendërmbrojtësi 27-vjeçar sllovak ka qenë prej kohësh objektivi kryesor transferimi i gjigantëve të Ligue 1 këtë verë, por ata nuk janë të gatshëm të përputhen me vlerën prej 80 milionë euro të vendosur nga Nerazzurri. Interi nuk dëshiron të humbasë Skriniar dhe Simone Inzaghi këmbënguli se mbrojtësi do të qëndronte, duke sugjeruar se ‘tregu i transferimeve është i mbyllur’.

Siç raportohet nga Le Parisien, PSG ende shpreson të përfundojë një marrëveshje për Skriniar, pavarësisht nga besimi i Inzaghit. Ata kanë një ofertë me vlerë rreth 60 milionë euro në tryezë për 27-vjeçarin, 20 milionë euro zbritje nga çmimi dhe tashmë kanë rënë dakord për kushtet personale me 27-vjeçarin.

Bisedimet janë ende në vazhdim dhe PSG ka qenë e bindur se nuk do të ketë rritje, duke e lënë Interin të shqyrtojë opsionet e tyre. Nerazzurrët duket se nuk do ta pranojnë ofertën në këtë fazë, veçanërisht pas largimit të Andrea Pinamonti dhe Cesare Casadei.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: