image Protesta e klubeve të notit: Ndalohen nga Policia pasi tentuan të futen brenda MKRS-së
[wp-story id="814678"]

Siguri

Protesta e klubeve të notit: Ndalohen nga Policia pasi tentuan të futen brenda MKRS-së

news image

Klubet e Federatës së Notit të Kosovës, sot kanë protestuar para Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Shkak i kësaj proteste sipas tyre ishte injorimi që po u bëhet nga kjo ministri, si dhe ndërhyrjet politike në këtë federatë.

Anëtarët e klubeve tentuan të futen në ndërtesën e MKRS-së, por që u ndaluan nga Policia e Kosovës.

331978943 1154219015287542 5719187864065910668 n 1333x1000 2

/GazetaSinjali/