image Prostitucioni po lulëzon në Fushë Kosovë/Policia kap edhe një femër - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

55.135

Të shëruar

48.572

Të vdekur

1.399

Prostitucioni po lulëzon në Fushë Kosovë/Policia kap edhe një femër

news image

Prostitucioni po vazhdon të merr hov edhe në Kosovë. Këso raste raportohen shumë shpesh, shkruan Gazeta Sinjali.

Në Fushë Kosovë u zhvillua një veprimtari e tillë, ku me të marrë Policia informacion, ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar një femër.

Por, pas intervistimit e dyshuara është liruar, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Lidhur me rastin, është arrestuar e dyshuara femër kosovare dhe e njëjta, pas intervistimit me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt”, është bërë e ditur në njoftim të PK-së.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin