image Prodhohet tanku i parë kosovar ‘Made in Komoran’
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Prodhohet tanku i parë kosovar ‘Made in Komoran’

news image

Një qytetar nga Komorani ka prodhuar tankun e tij personal, shkruan Gazeta Sinjali.

Osman Bogaj, qytetari i cili ka bërë këtë makinë luftarake ka dalë për një xhiro në fshatin e tij.

Ai tërhoqi vëmendjen e qytetarëve të cilët kanë bërë video, të cilat i kanë publikuar nëpër rrjetet sociale, duke marrë shumë pëlqime dhe reagime nga përdoruesit e rrjeteve sociale./Gazeta Sinjali/