image Prishtina, Peja e Gjilani prijnë me numrin më të madh të të infektuarve me koronavirus
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Prishtina, Peja e Gjilani prijnë me numrin më të madh të të infektuarve me koronavirus

news image

Sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 258 raste të reja me koronavirus. Komunat me numrin më të madh të rasteve të regjistruara janë Prishtina, Peja e Gjilani.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 53 raste, komuna Pejë 28 raste, komuna Gjilan 24 raste, komuna Ferizaj 18 raste, komuna Fushë Kosovë 15 raste, komuna Podujevë 15 raste, komuna Viti 13 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Prizren 12 raste, komuna Vushtrri 11 raste, komuna Lipjan 9 raste, komuna Mitrovicë 9 raste, komuna Dragash 7 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Kllokot 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Han i Elezit dhe Rahovec”, thuhet në njotimin e IKSHPK-së.

Numri total i rasteve pozitive është 8.104 raste nga 36.050 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 212 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. /GazetaSinjali/