image Princi i Monakos rezulton pozitiv me COVID-19 - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

106.914

Të shëruar

99.628

Të vdekur

2.225

Botë/ Princi i Monakos rezulton pozitiv me COVID-19

news image

Pas ministrit të Brendshëm, Patrice Cellario dhe ministrit, Serge Telle, Princi i Monakos, Albert II, ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit.

Sipas mediave në Monako, gjendja shëndetësore e tij është e mirë dhe nuk ka shfaqur komplikacione. Ai është nënkudjesje të mjekëve.

Princi Albert vijon punën e tij nga zyra e tij private larg të gjithë kabinetit qeveritar.

Deri më tani ka pasur vetëm 10 raste në të gjithë Principatën e Monakos./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: