image Presidenti ukrainas bën thirrje për rezistencë kundër pushtimit rus - Sinjali

Presidenti ukrainas bën thirrje për rezistencë kundër pushtimit rus

news image

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, në një adresim për qytetarët e vendit ka thënë se ukrainasit duhet ta vazhdojnë rezistencën ndaj pushtimit rus, transmeton Gazeta Sinjali.

Ai tha se ka vlerësuar rezistencën e deritanishme kundër këtij pushtimi.

“Çdo metër e tokës tonë ukrainase e fituar nga protesta dhe poshtërimi i pushtuesve është një hap përpara, drejt fitores” tha ai.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin