image Presidenti i Malit të Zi vjen nesër në Kosovë me ftesë të Osmanit - Sinjali

Presidenti i Malit të Zi vjen nesër në Kosovë me ftesë të Osmanit

news image

Zyra e presidencës ka njoftuar se nesër prej orës 10:00 të mëngjesit Vjosa Osmani do ta presë në takim presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, raporton Gazeta Sinjali.

Vlen të theksohet se Gjukanoviq pritet ta vizitojë Kosovën me kërkesë të presidentes Vjosa Osmani.

“Pas ceremonisë së pritjes, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu zhvillon takim me Presidentin e Malit të Zi, Milo Đukanović, si dhe në fund të takimit Presidentja Osmani dhe Presidenti Đukanović mbajnë konferencë për media”, thuhet në njoftim. Theksojmë se, ceremonia e pritjes do të mbahet në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë.

/GazetaSinjali/
Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: