image Portugalia e gatshme për EURO, dominon Izraelin në miqësore - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Portugalia e gatshme për EURO, dominon Izraelin në miqësore

news image

Kombëtarja e Portugalisë u takua me Izraelin në kuadër të miqësores parapërgatitese për Evropian, shkruan Sinjali Sport.

Portugalia e mbylli kampanjën e miqësoreve para EURO-s, me fitore të lehtë ndaj Izraelit, me rezultat të thellë 4-0.

Në pjesën e parë Bruno Fernandes shënoi në minutën e 42-të dhe asistoi në të 44-ën për Cristiano Ronaldon.

Në të dytën mbrojtësi i Manchester Cityt, Joao Cancelo me golin në minutën e 86-të Bruno përsëri në të 91-ën e mbyllën takimin.

Kampionia e Evropës në fuqi ishte nikoqire në stadiumin “Jose Alvalade” në Lisbonë. /Gazeta Sinjali Sporti/  


Shpërndaje artikullin