image Ronaldo rrëmben dy çmime në “Globe Soccer Awards”

Futboll

Ronaldo rrëmben dy çmime në “Globe Soccer Awards”

news image

Cristiano Ronaldo është nderuar me dy çmime nga “Globe Soccer Awards”.

Ylli portugez fitoi çmimin “Futbollisti më i mirë në Lindjen e Mesme”, si dhe çmimin “Maradona” si “Golashënuesi më i mirë i vitit” për vitin 2023.

38-vjeçari e mbylli vitin kalendarik me 54 gola, duke qenë kështu futbollisti me më së shumti gola gjatë vitit 2023.

/GazetaSinjaliSport/