image Policia kufitare në Vërmicë kap mat të kërkuarin nga Gjykata në Gjilan
[wp-story id="814678"]

Siguri

Policia kufitare në Vërmicë kap mat të kërkuarin nga Gjykata në Gjilan

news image

Policia kufitare në Vërmicë ka prangosur sot një 32-vjeçar, ndaj të cilit ka urdhëresë aktive të lëshuar nga Gjykata.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë më dije se i riu I.M., u kap rreth orës 12:30, pasi u ndalua nga Policia dhe rezultoi se është person i kërkuar.

Ndaj të njëjtit, ka urdhëresë aktive të lëshuar nga Gjykata Themelore në Gjilan, dega në Kamenicë.

Pas arrestimit, i dyshuari është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Smrekonicës. /GazetaSinjali/