image Policia kontrollon shkollat e Mitrovicës dhe Vushtrrisë, ja çfarë gjeti
[wp-story id="814678"]

Siguri

Policia kontrollon shkollat e Mitrovicës dhe Vushtrrisë, ja çfarë gjeti

news image

Policia e Kosovës dje dhe sot ka kontrolluar shkollat e mesme dhe fillore në komunën e Mitrovicës dhe Vushtrrisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Në Shkollën e Mesme Teknike “Arkitekt Sinani”, në Mitrovicë ku janë gjetur një cigare me substancë narkotike, një mulli për bluarje të substancave narkotike.

Ndërkaq në Shkollën e Mesme Teknike “Lufti Musiqi” është gjetur një thikë dhe një shufër metalike, ndërkaq në shkollën fillore, “ShMU1” është gjetur një thikë. /GazetaSinjali/