image Pogba pas mungesës në Botëror: Zoti kishte një plan tjetër për mua
[wp-story id="814678"]

Futboll

Pogba pas mungesës në Botëror: Zoti kishte një plan tjetër për mua

news image

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, ka reaguar për mungesën e tij në skuadrën e Botërorit 2022.

Ish-ylli i Manchester United kishte vonuar operacionin për një dëmtim të gjurit të pësuar në stërvitjen parasezonale, në mënyrë që të kishte një shans më të mirë për t’u përgatitur në kohë për turneun në Katar.

Megjithatë, kur ai përfundimisht bëri operacionin në meniskun, ai më pas pësoi një problem muskulor gjatë fazave të fundit të përpjekjeve të tij për një rikthim në gjendje të plotë.

Ai nuk është paraqitur ende për Juventusin këtë sezon, kështu që nuk u thirr nga Didier Deschamps për skuadrën e Francës.

“Zoti kishte një plan tjetër për mua”, shkroi Pogba në rrjetet sociale.

“Do të mbështes ekipin tim, kombin tim, vendin tim nga larg, por zemra ime është me ta! Suksese të gjithë lojtarëve të përzgjedhur.”

Ai e shoqëroi mesazhin me një foto të tij duke u përqafuar dhe duke puthur trofeun e Kupës së Botës që fitoi me Francën në 2018.

Pogba nuk ka luajtur asnjë ndeshje konkurruese që prej vetëm 10 minutash në humbjen 4-0 të Manchester United nga Liverpool më 19 prill.

Ai ka 91 paraqitje seniore për Francën, në të cilat ka shënuar 11 gola dhe ka dhënë nëntë asistime.

/GazetaSinjaliSport/