image Momenti emocionues kur Messi kupton që Argjentina fiton Kupën e Botës - VIDEO

Futboll

Momenti emocionues kur Messi kupton që Argjentina fiton Kupën e Botës – VIDEO

news image

Lionel Messi jetësoi më në fund ëndrrën e tij sot, duke u kurorëzuar me titullin e fituar të Kupës së Botës.

‘Albiçelestët’ triumfuan ndaj Francës nëpërmjet penalltive, pasi pas 120 minutave, ndeshja u mbyll me rezultat 3-3.

Ky ishte titulli i vetëm që i mungonte Lionel Messit, dhe tashmë kompleton atë “copën” e fundit të “puzzles”, të titujve të fituar.

Se sa shumë vlente ky trofe për të, e tregon edhe reagimi i tij në momentin kur u kuptua se Argjentina shpallet kampion bote.

Më poshtë gjeni reagimin emocionues të tij:

/GazetaSinjaliSport/