image Pesë shqiptarët më të kërkuar në Angli - Sinjali

Pesë shqiptarët më të kërkuar në Angli

news image

Policia angleze ka përditësuar listën e personave “Wanted” ku mes tyre janë edhe disa shtetas shqiptarë. Për kapjen e tyre është kërkuar ndihma e publikut.

Mediat në Shqipëri e kanë publikuar këtë listë, nëpërmjet së cilës kanë raportuar emrat e të kërkuarve shqiptarë dhe veprat penale për të cilat ata kërkohen.

I pari në listë është Reneo Shehu i lënë i lirë me kusht por nuk u paraqit në gjykatën Canterbury Crown Court ku duhet të gjykohej për grabitje dhe shitje droge të klasit A Kokainë.Shehu në vitin 2017 është dënuar me 7 vite e 6 muaj burg për grabitje me armë të një shtëpie në zonën e Canterbury në Jug të Anglisë.

Kjo figurë ka një atribut alt të zbrazët; emri i kartelës për të është ReneoShehu.jpg
Reneo Shehu

Androen Lafetaj ishte pjesë e grupit të Reneo Shehut, në grabitjen e kësaj shtëpie e cila besohet se përdorej për rritje kanabisi.

Androen Lafetaj

Lafetaj është dënuar në mungesë me 14 vite burg për grabitje dhe armë mbajtje pa leje përfshi posedim të lëndës narkotike Kokainë.

Shpëtim Rexhepi kërkohet nga policia e zonës së Devon për thyerje të lirisë me kusht.

Shpëtim Rexhepi

Fasli Gjajxha kërkohet për krime që lidhen me emigracion e jashtëligjshëm.

Fasli Gjajxha

Ndërsa Sidorel Deshkaj i liruar nga burgu me kusht ka thyer kushtet e kësaj lirie dhe kërkohet të rikthehet për të vuajtur dënimin e mbetur.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: