image Lopa bie nga kamioni, mbyllet autostrada për 3 orë - VIDEO

Evropë

Lopa bie nga kamioni, mbyllet autostrada për 3 orë – VIDEO

news image

Një ngjarje dramatike ka ndodhur në Anglinë veriperëndimore, ku një lopë ka rënë nga pjesa e pasme e një kamioni.

Incidenti ndodhi rreth orës 10:00 të mëngjesit  me 1 gusht, kur lopa, sipas imazheve të kapura nga kamerat ra në korsinë e brendshme të autostradës MS në Anglinë veriperëndimore dhe për pak u përplas me një makinë.

Sipas policisë, një tjetër lopë ka arritur të shpëtojë tre kilometra më poshtë, duke mbyllur atë pjesë të autostradës për rreth 3 orë e gjysmë.

/GazetaSinjali/