image Të akuzuar për trafik droge në Angli, 7 shqiptarë arratisen nga qendra e azilantëve

Shqipëri

Të akuzuar për trafik droge në Angli, 7 shqiptarë arratisen nga qendra e azilantëve

news image

13 emigrantë të paligjshëm të arrestuar, mes tyre 7 shqiptarë, u arratisën nga një qendër emigracioni në Mbretërinë e Bashkuar ku prisnin të merrnin dënimin e tyre.

Bëhet me dije se disa pej tyre akuzohen për trafik droge. Mediat britanike raportojnë se pesë prej tyre u kapën por tetë prej tyre përfshirë,7 shtetasit shqiptarë, janë në kërkim.

Të arratisurit, të cilët mbaheshin në qendrën e emigracionit në pritje të dënimit të tyre, kanë përdorur pajisjet e palestrës për të hapur dyert dhe për tu arratisur.

“Gjatë incidentit, 13 persona u larguan nga ambientet përmes gardhit të jashtëm. Pesë prej tyre janë arrestuar, por tetë të tjerë, shtatë shqiptarë rreth të 20-tave dhe një rreth të 30-tave, janë ende në kërkim”, tha zëdhënësi i policisë së Bedfordshire.

/GazetaSinjali/