image Përplasje me Brojën? Sylvinho tregon se çfarë ndodhi me të para ndeshjes ndaj Çekisë

Futboll

Përplasje me Brojën? Sylvinho tregon se çfarë ndodhi me të para ndeshjes ndaj Çekisë

news image

Trajneri i Kombëtarës së Shqipërisë, Sylvinho ka mohuar që të ketë ndonjë problem mes tij dhe Armando Brojës.

Sulmuesi ishte i ftuar për ndeshjen ndaj Republikës Çeke, si dhe për miqësoren e nesërme ndaj Bullgarisë, por ai vetëm pas dy ditësh u largua nga grumbullimi dhe u kthye në Londër.

Pas kësaj pati shumë spekulime, për një prishje të raporteve mes Sylvinhos dhe Brojës.

Megjithatë, kjo është hedhur poshtë nga tekniku brazilian. Ai sqaroi situatën në konferencën e sotme për media.

“Ajo që ka ndodhur me Brojën është shumë e thjeshtë, vjen nga një dëmtim i rëndë, i është dashur 9 muaj të qëndrojë jashtë fushave të lojës. U rikthye para pak javësh luajti pak minuta në ndeshjen e parë, të njëjtën gjë edhe të dytën. Pastaj një ndeshje para se të vinte te ne luajti për 45 minuta dhe u zëvendësua për të mos u futur më në fushë pasi ka pasur disa probleme fizike”, tha fillimisht përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare.

“Normalisht ai bëri kontroll te Chelsea para se të vinte te ne, kontrollet shkuan mirë, por kur erdhi këtu u stërvit, e pamë në stërvitje dhe kishte një shqetësim akoma, u ulëm biseduam me doktorin edhe me klubin e Chelseat kemi qenë në kontakte të vazhdueshme për t’u marrë vesh në lidhje me dëmtimin e tij. Ishte e qartë që nuk ishte në gjendje të luante dhe bashkë me klubin dhe lojtarin ramë dakord që ai të kthehej te Chelsea dhe të nisë rikuperimin. Kjo është e gjithë historia dhe kjo ka ndodhur”, deklaroi Sylvinho.

/GazetaSinjaliSport/