image Përmbysen dy varka në Kaliforni, 8 persona humbin jetën

Botë

Përmbysen dy varka në Kaliforni, 8 persona humbin jetën

news image

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën pasi dy varka u përmbysën pranë Black Beach në San Diego, sipas zyrtarëve të emergjencës.

Departamenti i Shpëtimit nga Zjarri i San Diegos mori telefonata për dy anijet e peshkimit rreth orës 23:30 të së shtunës, sipas Departamentit të Zjarrfikësve të San Diegos.

Autoritetet morën një telefonatë 911 nga një person që raportoi se ishte në një varkë me 15 persona që arriti në breg në plazhin Blacks dhe se një tjetër me tetë persona ishte përmbytur dhe viktimat ishin në ujë, thanë zyrtarët e zjarrfikësve në një deklaratë për ABC News.

Autoritetet përdorën GPS-në e telefonit për të gjetur vendndodhjen e varkave. Kur shpëtimtarët dhe ekuipazhet e emergjencës mbërritën, gjetën dy varka dhe trupa në ujë, thanë zyrtarët.

Shpëtimtarët në vendngjarje gjetën shtatë trupa të pajetë. Një trup shtesë u gjet nga oficerët e Operacioneve Ajrore dhe Detare të CBP, tha departamenti i zjarrit. /abcnews.al

/GazetaSinjali/