image Përfundon numërimi në Drenas/ Këto janë rezultatet - Sinjali

Përfundon numërimi në Drenas/ Këto janë rezultatet

news image

Në webfaqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka përfunduar numërimi i votave për komunën e Drenasit, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas këtyre rezultateve, Drenasi shkon në balotazh.

Pas një muaji, Ramiz Lladrovci i PDK-së dhe Driton Ajazi i DD-së do të përballen edhe një herë për tu ulur në karrigen e kryetarit të kësaj komune.

Lladrovci prinë me 45,62 për qind, ndërsa Ajazi 30,74 %. Kryetari aktual, Ramiz Lladrovci ka 3 mijë e 305 vota më shumë se Ajazi.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin