image Përfshihet nga zjarri një banesë në Mitrovicë të Veriut, pronarja thotë se nuk ka qenë aty që tri javë
[wp-story id="814678"]

Siguri

Përfshihet nga zjarri një banesë në Mitrovicë të Veriut, pronarja thotë se nuk ka qenë aty që tri javë

news image

Foto ilustruese


Një banesë është përfshirë nga zjarri mesditën e djeshme në rrugën ‘Vlada Cetkoviç’, ku si pasojë janë shkaktuar dëme të mëdha materiale, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se brenda banesës që nuk ndodhej askush, njësitë e zjarrfikësve kanë hyrë me forcë dhe kanë arritur që ta lokalizojnë dhe ta shuajnë zjarrin në tërësi.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe një njësi e EULEX-it, teksa është kontaktuar edhe pronarja e banesës e cila është e nacionalitetit shqiptar.

Sipas burimeve, ajo nuk ka qenë në banesë që tri javë dhe nuk e di se çfarë mund të ketë shkaktuar zjarrin, pasi që sipas saj, nuk ka lënë asgjë të kyçur në rrymë.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Zjarrvënie’ dhe ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

/GazetaSinjali/