image Peja zyrtarizon edhe një basketbollist amerikan - Sinjali

Peja zyrtarizon edhe një basketbollist amerikan

news image

Peja ka kompletuar transferimin e basketbollistit amerikan, Stephan Maxwell.

Maxwell në të kaluarën ka luajtur në ligat kryesore të shteteve si Kanada, Finlandë dhe Portugali.

Peja përmes një postimi bëri të ditur se kanë arritur ta kompletojnë transferimin e Maxwell dhe që do jetë gati për xhiron e radhës.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

“Sot kemi arritur te kompletojme transferin e ri dhe Stephan Maxwell do te jete i gatshem qe nga xhirro tjeter te paraqitet per Klubin.

Maxwell ka luajtur ne ligat elitare ne Kanade, Finlande dhe Portugali, ndersa eshte paraqitur edhe ne ligen e dyte spanjolle qe eshte shume kompetitive.

Welcome to the home of eagles Max”, shkroi klubi pejanas. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: