image Peja me tjetër zyrtarizm, përforcohet me reprezentuesin e Puerto Ricos - Sinjali

Peja me tjetër zyrtarizm, përforcohet me reprezentuesin e Puerto Ricos

news image

KB Peja ka zyrtarizuar transferimin edhe të një të huaji tjetër.

Klubi pejan ka arritur marrëveshje me fundorin, Tjader Fernandez.

Fernandez është reprezentues i Puerto Ricos dhe është i gjatë në 1.78 cm.

27-vjeçari ka një përvojë në ligat e rëndësishme të Amerikës Latine dhe pritet të jetë ndihmesë e madhe për ekipin pejan, pas lëndimit të Erdem Ilter, i cili pritet të mungojë së paku 3 javë.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: