COVID-19

Të infektuar

170

Të sheruar

24

Të vdekur

4

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, deklarohet Haki Abazi

news image

Zëvendëskryeministri i dytë në detyrë, Haki Abazi, është deklaruar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, transmeton Gazeta Sinjali, Abazi ka thënë se nuk do të ndalën kurrë së shërbyer pa asnjë kusht.

Ka falënderuar të gjithë për përkrahjen kundër përhapjes së koronavirusit dhe ka thënë se të shëndetshëm e të fortë do ja dalin sërish.

Postimi i tij i plotë:

Ky është vendi ynë, kurrë nuk do të lodhemi si LVV duke punuar për të, kurrë nuk do të ndalemi së shërbyeri pa asnjë kusht drejt realizimit të qëllimit.

Faleminderit çdokujt, që përkrah e punon çdo ditë për të ndihmuar që ta kalojmë së bashku këtë sfidë me COVID-19.

E ngritja ka kuptim vetëm së bashku. Të shëndetshëm e të fortë, ia dalim çdo sfide në rrugëtimin tonë.


Shpërndaje artikullin