image Pas mbledhjes së përbashkët në Kuvendin e Shqipërisë, Kurti bën homazhe te varri i Hasan Prishtinës

Politikë

Pas mbledhjes së përbashkët në Kuvendin e Shqipërisë, Kurti bën homazhe te varri i Hasan Prishtinës

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas mbledhjes së parë të përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë dhe të Kosovës, vizitën e tij nga Tirana e vazhdoi për në Kukës.

Sipas njoftimit të ZKM, kryeministri Kurti bëri homazhe dhe vendosi lule te varri i patriotit e veprimtarit, Hasan Prishtina.

“Pas homazheve, Kryeministri Kurti takoi Kryetarin e Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, Drejtuesin Politik të Qarkut Kukës, Pandeli Majko, si dhe Prefektin e Qarkut Kukës, Ali Hallaçi.

U bisedua për shënimin e përbashkët të 150 vjetorit të lindjes së veprimtarit dhe patriotit të paepur shqiptar Hasan Prishtina, më 27 shtator të vitit të ardhshëm”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/