image Pamje të mercenarëve të Wagner që pushtuan selinë e Qarkut Ushtarak Jugor në qytetin rus

Botë

Pamje të mercenarëve të Wagner që pushtuan selinë e Qarkut Ushtarak Jugor në qytetin rus

news image

Grupi i mercenarëve Wagner ka nisur një rebelim që nga mbrëmja e djeshme.

Deri tash raportohet se ky grup ka marrë nën kontroll qytetin e Rostovit dhe Voronezhit, ku automjetet ushtarake të tyre janë rreshtuar nëpër rrugët e këtyre qyteteve.

E nga pushtimi i tyre në selinë e Qarkut Ushtarak Jugor në qytetin rus, Rostov-on-Don, kanë dalë edhe pamje.

Wagneri po synon futjen e tij edhe në Moskë.

/GazetaSinjali/